Poprzedni temat «» Następny temat
Nie przełącza na gaz
Autor Wiadomość
bartek9318 

Specjalizacja: Użytkownik
Wysłany: 2019-08-16, 22:44   Nie przełącza na gaz

Witam. Mam problem z instalacja gazowa. Sterownik compact, samochod audi a3 8l, silnik 1.6. Instalacja ma 3 lata.
Moj problem wyglada nastepujaco: gdy silnik juz osiagnie wymagana temperature i ma przelaczyc sie na gaz, to na chwilke diody na przełączniku gasna i znowu sie zapalaja i tak w kolko. Ponizej zalaczam filmik. Czytajac inne watki na ten temat dowiedzialem sie ze mam sprawdzic zasilanie. Sprawdzilem podlaczenie plusa ze sterownika do akumulatora oraz mase, wyczyscilem styki ale nic to nie dalo. Slyszalem ze jeszcze jest gdzies podpiety plus po stacyjce, ale nigdzie nie moge doczytac gdzie on jest podłączony. Po podłączeniu komputera wyskakuje tylko jeden blad "zbyt wysokie cisnienie MAP". Napiecie zaplonu na sterowniku wskazuje caly czas ok 12.7-13.6V a w chwili gdy kontrolki sie wyłączają wskazuje 0v. Dziękuję z gory za wszelka pomoc, gdyz do gazownika mam termin dopiero za 2 tygodnie, a do tego czasu zbankrutuje jezdzac na benzynie.
Filmik: https://youtu.be/rXduidFNr90

Andrzej_AGC 
Administrator

Specjalizacja: Monter
Marka i model auta: Volvo V70
Poj. silnika: 2.4
Moc silnika: 170KM
Elektronika: Zenit Pro OBD
Model wtryskiwaczy: Hercules GISM-i3110
Reduktor: Vito Super
Wysłany: 2019-08-27, 09:11   

Jeśli główny plus i masa dochodzi do sterownika, to prawdopodobnie uszkodzeniu uległ sam sterownik. Plus po kluczyku podpina się w różne miejsca. Najczęściej do plusa wtryskiwaczy benzynowych. Najlepiej dotrzeć do miejsca podłączenia po przewodzie.

Odpowiedz do tematu